آیین نامه، قوانینريال محدودیت ها

آرشیو خبرها خانه

رزمایش طرح زمستانه 20آذر برگزار می شود / کاهش 12 درصدی تصادفات برنامه مهم راهور است


سردار سید کمال هادیانفر پیش از ظهر امروز در جلسه تشریح طرح‌های ترافیکی در آستانه فصل زمستان که با حضور نمایندگان سازمان‌های امدادی و خدمات‌رسان که در شهرک آزمایش برگزار شد با اشاره به برگزاری رزمایش طرح زمستانه اظهار داشت : طبق تدابیری که اندیشیده شده امسال رزمایش طرح زمستانه در روز ۲۰ آذربرگزار خواهد شد


 به گزارش خبرنگار پلیس راهور ناجا سردار سید کمال هادیانفر پیش از ظهر امروز در جلسه تشریح طرح‌های ترافیکی در آستانه فصل زمستان که با حضور نمایندگان سازمان‌های امدادی و خدمات‌رسان که در شهرک آزمایش برگزار شد با اشاره به برگزاری رزمایش طرح زمستانه اظهار داشت : طبق تدابیری که اندیشیده شده امسال رزمایش طرح زمستانه در روز ۲۰ آذربرگزار خواهد شد .


وی در ادامه  با بیان اینکه در زمستان سال گذشته بیش از ۳۶۰۰ نفر در سوانح رانندگی کشته شدندو این حوادث بیشتر به دلیل واژگونی و خواب آلودگی و انحراف به چپ بوده است بیان کرد  یکی از مهم‌ترین دستاوردهای ما این بوده است که هیچ کس به دلیل در راه ماندگی و سرما و یخ زدگی فوت نکرده است.


رئیس پلیس راهور ناجا در ادامه با اشاره به برنامه راهور برای کاهش تصادفات در نیمه دوم سال اظهار کرد: برنامه ای که برای نیمه دوم سال داریم ، کاهش 12 درصدی تصادفات رانندگی است که اگر افزایش قیمت بنزین بر ترددها تأثیر بگذارد این عدد به 15 درصد خواهد رسید  ، هرچند که هنوز به نسبت سال گذشته شاهد کاهش تردد ها و ترافیک نیستیم .


سردار هادیانفر درادامه با اشاره به پیش بینی ها  از زمستان 98 بیان کرد: پیش بینی ها از زمستان پیش رو حکایت از زمستان سخت را دارد که ما نیز باید شرایط را برای زمستان ، بد تصور کنیم و آمادگی کامل را داشته باشیم.


وی درادامه با اشاره به تمهیدات پلیس راهور برای نقاط برف گیر جاده ها افزود: ما ۱۱۱ گردنه برف‌گیر و خطرناک داریم که باید برای آن فکر ویژه‌ای کرد البته ما ۱۰۲ پاسگاه هدف را برای همین نقاط به صورت سیار در نظر گرفته‌ایم که آن پاسگاه‌های هدف زیر نظر استان‌های هدف ما فعالیت خواهند کرد و ما به آن استان‌ها هم دستورات ویژه ابلاغ می‌کنیم.


سردار هادیانفر اضافه کرد: در زمان های بارندگی در فصل زمستان مسیرهایی که امکان تردد در آن ها وجود ندارد را پلیس باید مسدود کند و نباید در مسیری که مسدود شده صورت وضعیت برای رانندگان اتوبوس ها صادر شود چرا که ممکن است راننده به دلیل مسائل مالی و ... مجبور به تردد در این مسیر شود.


رئیس پلیس راهور ناجا از آمادگی مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور برای میزبانی از دستگاه های ذیربط خبرداد و تصریح کرد: تمام دوربین ها و سامانه های 110 ،120 و... در مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور وجود دارد و ما آمادگی داریم که از اول زمستان میزبان دستگاه های ذیربط در این مرکز باشیم تا شرایط را بهتر مدیریت کنیم.


سردار هادیانفر در پایان ، با تاکید بر لزوم همکاری دستگاه های مسئول در تصادف ، خاطر نشان کرد: در نوروز 98 کار بسیار بزرگی در زمینه کاهش تصادفات انجام شد که نشانگر تأثیر هماهنگی و همدلی بود و هرچه ارتباط دستگاه های مسئول در تصادف بیشتر باشد نتیجه نیز مثبت تر خواهد بود.

منبع www.rahvar120.ir
 

به اشتراک بگذارید :