آیین نامه، قوانینريال محدودیت ها

آرشیو خبرها خانه

فریب فروشندگان را نخورید/ همه موتورسیکلت ها نیازمند گواهینامه می باشد


معاون فنی و مهندسی پلیس راهور ناجا گفت : رانندگی با موتور سیکلت با حجم کمتر از 50 سی سی یا موتورسیکلت های برقی بدون گواهینامه خلاف مقررات است


 سرهنگ محمدعلی زارع ، در گفتگو با خبرنگار پلیس راهور با اشاره به رانندگی بدون گواهینامه  با موتورسیکلت های برقی و موتورسیکلت باحجم کمتر از 50 سی سی اظهار داشت :  مشاهده می شود عده ای با موتور سیکلت با حجم کمتر از 50 سی سی  و یا موتورسیکلت های برقی اقدام به رانندگی بدون داشتن گواهینامه می نمایند که بر خلاف قوانین و مقررات است .

وی در ادامه با اشاره به تبلیغ اشتباه بعضی از فروشندگان در خصوص موتورسیکلت  های برقی یا با حجم کمتر از 50 سی سی بیان کرد : عده اي از فروشندگان هنگام فروش  به خریداران اعلام می کنند که اینگونه وسایل نقلیه نیازی به پلاک و گواهینامه ندارند که این نوع اظهارات برخلاف قوانین و مقررات است و براساس قانون هرنوع وسیله نقلیه ای که در راههای عمومی تردد می کنند نیاز به پلاک و گواهینامه دارند.

سرهنگ زارع ادامه داد :  بعضی از موتورسيكلت ها  در بنادر و بارانداز ها براي رفت و آمدهاي كوتاه مورد استفاده قرار مي گرفته و به موتورهاي پاكشتي معروف هستند در حال حاضر نيز تعدادي از شهروندان نسبت به خريد موتورسيكلت هاي مذكور و تردد در معابر اقدام مي نمايند كه اين امر بر خلاف قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي مي باشد.

وی در ادامه  تصریح کرد : طبق ماده ( 2 ) آئین نامه راهنمایی و رانندگی و ماده ( 1 ) آیین نامه صدور انواع گواهینامه رانندگی ، داشتن پلاک و گواهینامه برای کلیه وسایل نقلیه که در راه ها تردد می نمایند الزامی است و استثنائی ندارد .

معاون فنی و مهندسی پلیس راهور ناجا در پایان خاطر نشان کرد : طبق قوانین و مقررات یادشده مأمورین پلیس راهنمایی و رانندگی در سراسر کشور از تردد وسایل نقلیه ای که فاقد پلاک و گواهینامه باشند جلوگیری می کنند .

 

منبع www.rahvar120.ir

 

به اشتراک بگذارید :